Skuteczny sposób

Budować należy ostrożnie, stosując się do przepisów. Właściciele domów muszą wiedzieć, że nie potrzebują starać się o pozwolenie na budowę wiat, altan oraz oranżerii, których powierzchnia wynosi do 25 metrów kwadratowych. Takich obiektów nie może być więcej aniżeli dwa na 500 metrów kwadratowych działki. Obowiązkiem przemysłowca jest lub osobiście znać przepisy, lub wynająć kogoś, kto ma znajomość przepisów. Nieznajomość prawa nie zabezpiecza przed obowiązkiem jego przestrzegania.

legalizacja samowolki jak

Twarde prawo, jednak prawo – jak mawiali starożytni Rzymianie. Nie ma wycofania się od nakazów, dlatego zawsze lepiej przestrzegać przepisów i nie pozwolić sobie na ich łamanie a wtedy nam nie będzie potrzebna legalizacja samowoli budowlanych. Samowolka budowlana jest problemem wielu ludzi prywatnych a także przedsiębiorstw. Pod uwagę brane są tak drobne elementy, jak zmiana kąta nachylenia dachu. Jeżeli na przykład nie powstanie projektowany garaż, lecz komórka, to również jest samowola budowlana.

Inwestor musi być ostrożny z przekształceniem i modyfikacją. Każde takie działanie wymaga podjęcia ustaleń. Zawsze trzeba czytać przepisy – szczególnie godny polecenia jest art. 36 a ust. 5 prawa budowlanego mówiący, że nieistotne odstąpienie od uprawomocnionego projektu może być akceptowane wówczas, gdy nie dotyczy np. kubatury, obszaru zabudowanego terenu, długości, wielkości, liczby pięter, którą zbudował inwestor. Jeśli osoby niepełnosprawne muszą mieć pewne uproszczenia to także można je wykonać.

Przebudowa nie może mieć wpływu na schemat zagospodarowania przestrzennego. Zmiana struktury dachu, czyli np. zmiana dachu płaskiego na pochylony, jest samowolką budowlaną. Inwestor powinien posiadać zezwolenie na takie postępowanie.

2 Replies to “Skuteczny sposób”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*