Jak wybrać basen – wybieramy dobry basen

Nie ulega wątpliwości, że jeśli postanowimy zakupić basen ogrodowy, chcielibyśmy, aby był on możliwie jak najlepszy. Co to jednak oznacza, że basen jest najlepszy? Oznacza to dopasowanie jego cech i parametrów do konkretnych, indywidualnych preferencji klienta. Odmienny rodzaj basenu sprawdzi się w przypadku potrzeb i preferencji całej rodziny, a inny – jeśli chcielibyśmy zakupić basen tylko pod kątem naszych dzieci.Biorąc pod uwagę możliwości naszego portfela oraz tego ile miejsca możemy przeznaczyć na ustawienie basenu, mamy do wyboru: basen dmuchany, baseny stelażowe.

Baseny dmuchane są najtańsza opcją, ich wielkość może być zróżnicowana, natomiast zazwyczaj są one niewielkich rozmiarów i posłużą bardziej jako dobra zabawa dla najmłodszych, aniżeli do wspólnej zabawy całej rodziny. Jak wskazuje nazwa ten typ basenu jest pompowany. Basen rozporowy jest nieco podobny w konstrukcji do basenu dmuchanego, z reguły baseny rozporowe są jednak większe od dmuchanych. Ściany basenu rozporowego wypełnione są dmuchanym kołnierzem, a jego okrągły kształt tworzy sięjako efekt napierania wody na ścianki basenu. Jeśli chcemy regularnie korzystać z basenu rozporowego powinniśmy przygotować się na dodatkowe wydatki, takie jak np. filtr wody.Biorąc pod uwagę, że koszt samego basenu nie jest duży, nie zapominajmy o tym, aby przy kalkulacji pamiętać także o dodatkowych jego elementach.

Basen stelażowy jest już innym typem basenu, nie ma w nim żadnych części dmuchanych, a jak sugeruje jego nazwa, rozstawiony jest na stelażu z nierdzewnych rurek. Jeśli mamy inne, bardziej nietypowe potrzeby, możemy wybrać do ogrodu także podgrzewane jaccuzi, które uprzyjemni nam na pewno rozkoszowanie się czasem w gronie najbliższych na świeżym powietrzu. Biorąc pod uwagę powyższe sugestie i rady wybór basenu ogrodowego zależy najbardziej od specyficznych preferencji przyszłego użytkownika, dlatego zanim podejmiejmy ostateczną decyzję w zakresie zakupu warto zadać samemu sobie pytania o własne potrzeby w tym zakresie

Zobacz na nasze: basen bestway – polecamy

2 Replies to “Jak wybrać basen – wybieramy dobry basen”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*