Rozdzielnice elektryczne są niezastąpione.

Pewnie wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego czym są rozdzielnice elektryczne i jakie jest ich zastosowania. A to jest bardzo dużym błędem ponieważ, może wpłynąć na bezpieczeństwo. Taka rozdzielnica ma wiele zadań, ale najważniejszym jest ochrona instalacji elektrycznej przed awarią i zniszczeniem lub zbyt mocnymi przeciążeniami. Taka rozdzielnica składa się z bardzo wiele elementów, które ściśle ze sobą współpracują. Dzięki temu można bez problemu zarządzać obwodami elektrycznymi oraz ich różnymi kombinacjami i rodzajami. Często rozdzielnia jest połączona z urządzeniem sterującym może to być dla przykładu stycznik bądź przekaźnik.

2

Również w każdej instalacji stosuje się różnego rodzaju elementy ochronne czy inaczej nazywane również elementami zabezpieczającymi. Można tutaj wyróżnić bezpieczniki elektryczne różnego rodzaju, do ej grupy zalicza się także wyłącznik instalacyjny. Do tej kategorii można również zaliczyć ogranicznik przepięć oraz wyłącznik różnico-prądowy. Każdy taki system zawiera również urządzenia pomiarowe oraz regulacyjne. Dzięki temu osoba sterująca prądem ma wszystko pod kontrolą i cały czas wie co się dzieje.

Rozdzielnice dzielą się na kilka rodzajów, a to też jest bardzo istotne.

Pierwszym podziałem jest tak zwany rodzaj budowy czyli pod względem konstrukcji. Tutaj można szczegółowo wymienić trzy podstawowe rodzaje takie jak rozdzielnice tablicowe, rozdzielnice skrzynkowe oraz rozdzielnice szafowe.

Kolejnym bardzo prostym podziałem, który również się stosuje jest po prostu miejsce umieszczenia. I w en sposób dzieli się na zewnętrzne oraz wewnętrzne. Jest jeszcze http://marstef.pl/1/17/DEKLARACJE kilka innych podziałów, ale tym już za bardzo nie trzeba się interesować ponieważ, dobry elektryk będzie wiedział co jest najlepsze i po prosu trzeba zdać się na jego wybór. Dlatego jeżeli planujesz jakiekolwiek prace na instalacji elektrycznej to koniecznie skorzystaj z pomocy specjalistów, którzy posiadają odpowiednie uprawnienia oraz wiedzę.

Praca z prądem może być naprawdę niebezpieczna i nie warto się za to zabierać, jeżeli nie posiada się odpowiednich umiejętności.

3 Replies to “Rozdzielnice elektryczne są niezastąpione.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*