Dobrotliwy oddany Bogu Serafin Kaszuba

Każdy z nas momentem napotyka na własnej drodze tyle przeszkód, że zdołamy się w nich zapomnieć. Nieraz gubimy sami siebie, zapominamy jacy jesteśmy, widzimy wokół tak dużo trudnych rzeczy, które dzieją się każdego dnia, że przestajemy widzieć sens. Właśnie wtedy chcemy kogoś, kto potrafi nam pokazać nadzieję, kto dzięki swojemu poświęceniu pokazuje nam, iż na końcu naszej podróży to wszystko nabierze sensu. Jeżeli potrzebujemy dokładnie takiego natchnienia warto wczytać się w żywot szanownego sługi Bożego Serafina Kaszuba. Człowiek o niezwykłym sercu, sile, a przede wszystkim wielkiej chęci wspomagania innych oraz wzmocnienia modlitwą lub wzniesienia na duchu wszystkich w potrzebie. Jego życiorys jest niewątpliwie warty zobaczenia, ażeby przypomnieć sobie, iż tacy ludzie naprawdę istnieli i my możemy się dziś na nich wzorować.

Stabilna ufność

Znakomity sługa Boży Serafin Kaszuba, dokładnie takie określenie zostało mu przyznane w 2017r. Dzięki wszystkich bohaterskim czynom, jakich przeprowadził za życia. Dzięki stałej wierze i regularnej pomocy wiernym. Niełatwo jest nam zaufać w to, iż człowiek taki naprawdę spacerował po tej ziemi, ktoś tak zupełnie oddany Bogu. Na www stronie przeznaczonej jego osobie odnajdziemy:

 • życiorys,
 • potwierdzenie ludzi, którzy posiadali możliwość go poznać,
 • modlitwy,
 • słowa plus kazania,
 • refleksje,
 • nagrania z przypomnieniami o Serafinie Kaszubie,
 • przyjaciele,
 • okazja przekazania ofiary pieniężnej, ażeby osoba tego poważnego sługi Bożego była wyjątkowo powszechna.

Człowiek, który przetrwał wojnę, który wiele razy prawie zginął, który był śledzony przez policje, skazany za działania, jakich nie dokonał, skazany właśnie dlatego, że chciał głosić słowo Boże. Przemieszczałsię z miejsca na miejsce, tak by w pewnym czasie zostać bezdomnym, przez kilka swoich ostatnich lat życia nie miał określonego zameldowania. Działał i głosił oraz wspierał tych co upadali mimo dużego własnego ciężaru, który nosił na własnych ramionach. Mimo tych wszystkich niedogodności, które musiał pokonywać każdego dnia, wszyscy wspominają go jako osobę, od której biła wielka przyjemność bycia. Również był bardzo ubogi, ale wcale go to nie obchodziło. Spożywał to co podarowali mu ludzie, jedyne finanse jakie miał dawał na bilety autobusowe, ażeby jechać do pozostałych miast i rozpowszechniać swoją wiarę i wiarę w doskonalsze jutro. Jednym z wielu bohaterskich czynów, był fakt, że biorac udzial w dużej ilości wysiedleniach Polaków, zawsze powtarzał, że choćby dwie osoby zostały on będzie trzecią. Przenigdy nie zostawił nikogo kto mógłby chcieć oparcia duchowego. Nieważne było dla niego jaka kara może go zastać, otarł się o śmierć wiele razy, pomimo to przenigdy się nie poddał. Nie był zainteresowany dobrami materialnymi, nie zajmowało go to jak wygląda, nie musiał podobać się innym. Jedyne na czym mu zależało to kościół, modlitwa i ludzie, pragnął ich zbierać. Dzięki swojej wielkiej wierze dawał otuchy Polakom, zapewniał w zaufaniu, że to dobro wygra, bez znaczenia jak dużo zła jest dookoła, zło jest jedynie przejściowe.

Otwórz się na szczęście

Każdy nieważne w jakiej sytuacji życiowej się znajduje, warto wpaść na www stronę oddaną czcigodnemu słudze Bożemu Serafinowi Kaszubie. Był to bowiem człowiek:

 • wierny,
 • o stałej wierze,
 • całkowicie oddany Bogu,
 • stale wspierający innych.

Wszyscy z pewnością się zgodzą, że takich ludzi pragniemy wśród nas. Jednak czasami starczy pamięć o nich. Pomaga to nam odzyskać nadzieje, pewność i wytrzymałość. A co więcej powoduje to, że sami wymagamy być silniejszymi ludźmi.

2 Replies to “Dobrotliwy oddany Bogu Serafin Kaszuba”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*